11 EKİM DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ

HALAM GELDİ..

Dün akşam TV de “Halam Geldi” filmini seyrettik. Tam da 11 Ekim günü yayınlanan bu film ülkemizin iki kanayan yarasına çırılçıplak parmak basıyor. Kız çocuklarının adet olur olmaz evlendirilmesi ve akraba evlilikleri..

Filmde bir sınıfta iki kız çocuğu eğitim alıyor ve birinin halası geliyor. Bunun sonucunda yaşanacakları bildiğinden ailesinden kısa süreli gizliyor. Ailesi öğrendiğinde kızı okuldan alıyor ve akraba evliliği için gelenekler de yerine getirilerek evlilik hazırlığı başlıyor. Bu sırada diğer kız çocuğu sınıfta tek kaldığı için kıraathane arkadaşları babasına çirkin imalarda bulunuyor. Babası da bir sağlık görevlisine para verip akli dengesi bozuk raporu alıyor, okul müdürüne de para verip raporu kabul ettiriyor. Kızı itiraz edince akrabasını arayıp evliliğe hazır olduğunu paylaşıyor. Başka bir sınıf arkadaşı da akraba evliliği sebebiyle ciğerlerinden ve iç organlarından kaynaklanan bir hastalık yaşıyor. Kızın abi dediği akrabası ile imam nikahı kıyılırken kriz geçirip ölüyor. Babası kendi babasını suçlayıp kollarında can veren evladının acısıyla kendini vuruyor, annesi çıldırıyor. Kız abi dediği kişiden tecavüze uğruyor ve evden kaçıyor..

Olayları anlatmakla bitmez. Tam da ülkemizde her gün benzerlerinin yaşandığı, okuldan alınıp birilerine eş olan, daha kendisi büyümeden çocuk büyüten kız çocukları.. “Gelin oldum, canım yandı” diyor filmde. Bir anne olarak beni o kadar çok etkiledi ki bu film paylaşmak, bir farkındalık yaratabilir miyiz diye siz annelere seslenmek istedim.

Terörün çok can yaktığı günümüzde onların en çok eğitimden özellikle de kız çocuklarının eğitimli olmaları durumunda olabileceklerden korktuklarını hepimiz biliyoruz. Pedofiliye hayır diyerek ve çocuklarımızı okula göndererek ülkemizin en çok kan döken sorunlarına çare olmuş oluruz.

Gelin oldum, çok canım yandı anne..

PEDOFİLİYE HAYIR!

HALA

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.