BEBEKLE AKTİVİTE: GÜLİZ MUTFAKTA – BEBEK PANKEK

“Anne kalbi çocuğun okuludur.” Der Henry Ford. Sevgiyle eğitmenin pek çok yolu vardır ve bu yolu her anne kendi kalbiyle hareket ederek bulur. Ben de her şeyi kızımla beraber yapıyorum; hem vakit geçiriyoruz hem eğleniyoruz hem de başta tek başına hayatta kalma becerisi olmak üzere pek çok şey öğreniyor.

En keyif aldığımız zamanlardan biri #GülizMutfakta zamanları.. Bunlardan birini Kadıköy Anneleri ev sahipliğinde Migros TV için gerçekleştirdiğimiz “Bebek Pankek”, Güliz’ in deyimiyle “Epdek” yapımı.

Videoya geçmeden evvel tarifimizi de not düşelim;

Malzemelerimiz; 2 yumurta (1 yaş altı için beyazını kullanmıyoruz), 1 yemek kaşığı labne, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemekkaşığı tam buğday unu (çavdar, mısır, yulaf unu koyarak değişik lezzetler elde edebilirsiniz), 1 çimdik karbonat (1 yaş altına karbonat kullanmıyoruz.

Yapılışı; tüm malzemeleri bir kaba koyup çırpıyoruz. Az yağlı ya da yağsız tavada önlü arkalı pişiriyoruz. Tuz koymadığımız için peynirle ya da kaymak – bal ikilisi ile de harika kombin oluyor.

Afiyet olsun.

Bu harika deneyim ve hatıra için Kadıköy Anneleri&Kadıköy Moms‘ a ve güler yüzlü, bebek dostu çekim ekibine tekrar teşekkürler.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.