Beslenme Seti

Gezmeye Giden Çocuklu Anneye Sağlıklı Atıştırmalık Önerisi

Evden çıkmadan çantanıza neler koyuyorsunuz?

Beslenme Seti

Beslenme Seti

Sokağa çıktığımızda eve ne zaman döneceğimiz belli olmuyor. Bazen tüm gün dışarıda kalabiliyoruz. Çoklu gıda alerjisi ile yaşayan bir aile olduğumuzdan her annenin yanına aldığı yedek kıyafetler dışında biz bir de sağlıklı atıştırmalık koyuyoruz çantamıza..

Gezmeye giden çocuklu bir annenin çantasının vazgeçilmezleri vardır. Bunlar;

  • Yedek kıyafet,
  • Portatif tuvalet adaptörü ya da bez
  • Islak mendil

Hatta çocuğunuz altı aylıktan küçükse liste biraz daha uzayabiliyor. Bizim çantamızda yukarıda yazdıklarımın dışında tüm dışarıda olma ihtimalimize karşın sağlıklı atıştırmalıklar oluyor. Kan şekerini dengeleyecek, tok tutacak ve yerken de keyif alacağı gıdalar.

Çocukların beslenmesinde süt, yumurta, ceviz içerdiği vitamin ve mineraller dolayısıyla önemli yer tutuyor. Güliz’ in cevize alerjisi olması sebebiyle kuruyemiş seçerken alerjisi olmayanları çantamıza koyuyoruz. Fındık, badem, yer fıstığı gibi. Bu kuruyemişlerden fındık güçlü bir karbonhidrattır, badem omaga3 açısından zengindir, kan şekerini dengeler, yer fıstığı baklagil familyasından olduğundan enerji verir. Bizim çantamızda bu üçlü ya da herhangi biri eksik olmaz.

Beslenme Seti

Beslenme Seti

Kuruyemişler dışında kuru meyvelerde çocukların beslenmesinde muhakkak olmalıdır. Hurma, günkurusu kayısı, kuru dut gibi.. Lif açısından zengin kuru meyvelerden kuru dut kalsiyum ve demir açısından zengindir, kayısı zengin potasyum içerir, hurma yüksek oranda protein içerir.

Uzun süre dışarıda kalacağınız bir günde ara ara beslenme çantasında çıkarıp yiyebileceği bu besinler hem besleyicidir hem de tok tutar. Tabi bir de bu gıdaları doğru şekilde saklamak ve çantanıza koymak da önem arz ediyor. Bizim tercihimiz kendisinin de kolaylıkla açıp kapatabildiği, hava almaması sebebiyle bayatlamasını ve leziz kokularının dağılmasını önleyici bir ürün olan Skip Hop Bayan Böcek Beslenme Seti oldu.

Sevimli Zoo koleksiyonundan olan bu ürün BPA, PVC ve Fitalat içermiyor. Yani gıda ile %100 uyumludur. Klipsleri hem sevimli hemde miniklerin açıp kapatmasına uygundur. Sızıntı yapmıyor ve hava almıyor, koyduğunuz gıdaları uzun süre koruyor. Aynı zamanda hafif de olması sebebiyle çantanızda ağırlık yapmıyor.

Keyifli bir gezme günü için atıştırmalık şart diyorum.

Sevgiyle kalın.

Zehra DÖRTER

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.