Sakız Reçeli Alaçatı

Günün Her Saati Kahvaltı Yapmayı Sevenlere: Sakız Reçeli Alaçatı

Sakız Reçeli Alaçatı

Alaçatı’ nın Yeni Vazgeçilmezi: Sakız Reçeli

Siz de benim gibi kahvaltı yapmadan güne başlayamayanlardan mısınız? Benim için durum çok fanatik. Şöyle ki; saat günün büyük bir kısmının geçtiğini gösterse de ilk yiyeceğim yiyecek kahvaltı olmalı, çorba değil. Hani şu “kahvaltının mutlulukla bir ilgisi var” klişesi var ya bence kesinlikle doğru. Hele ki tüm ailenin, dostların bir sofrada buluştuğu, sohbetin, kahkahaların yükseldiği masalar en güzeli. İşte Alaçatı’ da evimin huzuru ve sakinliğinde, dut ağacının gölgesinde pek bir şairane mekan Sakız Reçeli Alaçatı.

Sakız Reçeli Alaçatı

Adını Aylin Hanımın yediği sakız reçelinden, reçellerinin ününü ise sevgili annesinin elinin lezzetinden alan harika bir mekan. Sade ve minimalist dekorasyonu ile size sakinlik ve dinginlik verirken, lezzetleri ile Rio Karnavalını damağınıza sunuyor. Günün hangi saati giderseniz gidin sizi güler yüzle ve samimiyetle karşılayan ekibi ve mekana uygun sunumları ile dört çeşit kahvaltıları var.

Sakız Reçeli Alaçatı

  • Serpme Kahvaltı: Tam bir görsel şölen olan bu kahvaltıda da yok yok. 16 çeşitten oluşan harika bir sunumu var.
  • Çekici Kadın Kahvaltısı: Pankek, soslar ve peynirlerden oluşan bu kahvaltı sanki bir gökkuşağı edasında önünüze geliyor.
  • Ego Tavan Kahvaltısı: Bu kahvaltıda havyardan tutun da baharatlı tereyağa kadar pek çok değişik lezzet var.
  • Kritik Kahvaltı: Boyoz, gevrek gibi İzmir lezzetleri ile serpme kahvaltı çeşitlerinin birleşmiş hali sanki.

Sakız Reçeli Alaçatı

Çocukla da Keyifle Kahvaltı mümkün

Çocukları hayatının merkezine koyanlardan mısınız yoksa bizim gibi bir hayatı paylaşanlardan mısınız? Eğer bizim gibiyseniz Sakız Reçeli Alaçatı’ da çok rahat edeceksiniz. Bebeğe uygun fresh bir ortam ve çocuğun da rahat hareket edip oynayabileceği bir alan. Üstelik yerlerin dere çakılı olması sebebiyle siz sohbet ederken çocuğunuz da kendine bir sürü oyun kurabiliyor.

Sakız Reçeli Alaçatı

Yediğiniz herşeyin tadı ağzınızda şölen oluyor. Standart menülerin fiyatları kişi başı 25 – 45 TL arasında değişiyor. İstediğiniz ekstraların porsiyon ücretleri de benzer mekanlarla kıyasladığınızda çok uygun. Bizim soframızda 3 kişilik kahvaltı vardı ve tıka basa doyduk. Kanaatim bu kahvaltının 4 kişiyi çok rahat doyurabileceği yönündedir.

Güzel bir haftasonu kahvaltısı yapmak hem de sakin bir mekanda keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, kahvenizi içerken gazete ya da kitap okumak istiyorsanız rotanızı Sakız Reçeli Alaçatı’ ya çevirin derim.

Sakız Reçeli Alaçatı

Sevgiler,

Zehra DÖRTER

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.