Hafta Hafta Hamilelik: 15 -16. Hafta

İKİNCİ TRİMESTER

İnsanın yaşarken zorlanacağı ama yine de kabulleneceği olaylar vardır. Şükredip yoluna devam etmek en güzeli..  #zehragebe

Hafta hafta hamilelik: 16. hafta

Hafta Hafta Hamilelik: 16. Hafta

Hafta hafta hamilelik günlüğümde geldik 16. haftaya. Bu kez hamileliğimin 15 – 16. haftasını birlikte yazmayı seçtim. Çünkü bu iki hafta duygu olarak başka yerlere gittim. Okuduğum haberler, karnımdaki bebeğin tatlı hareketleri, Güliz’ in bende ki anlam veremediği değişime verdiği tepkiler.. Daha neler neler..

Peki Neydi Bendeki Duygu Durumu?

Büyük ailemi düşündüğümde en çok kardeşimin yokluğuna üzülüyorum. Kim bilir nasıl severdi, nasıl mutlu olurdu, neler yapardı benim için.. İnsan düşünmeden edemiyor. Hayatımızdan erken ayrılışı annemi çok yaralasa da sanırım en çok beni etkiledi. En büyük sırdaşımdı benim. Benim hayatımın en zor günü kardeşimi sevdiğim adamın doğum gününde toprağa vermek olmuştu. Bu sebepledir ki ağustos ayı benim için zor geçer. Hayatıma çok şey kattı bu ay. Eşimin doğduğu ay, bizim arkadaş olarak görüşmeye başladığımız ay, kardeşimin doğduğu, kaza geçirdiği ve hayata veda ettiği ay, kızıma hamile olduğumu öğrendiğim ay ve şimdi de bir oğlum olacağını öğrendiğim ay. Kim bilir daha neler yaşayacağım yıllar geçtikçe. Her ne olursa olsun benim için en zoru ve en çok şey öğrendiğim 2010 yılı ağustos ayı olacak.

Herkesin hayatında bir kardeşi olmalı derim hep. Genel bakış açısı paylaşmayı öğrenmektir. Bence kardeş olmak paylaşmayı öğrenmekten de ötesidir. Eğer bir kardeşiniz varsa hayata erken başlarsınız. Sorumluluğunuz büyük olur. Büyürken onu da büyütürsünüz. Aranızdaki yaş farkı kaç olursa olsun hem sırdaşınız hem oyun arkadaşınız olur. Şimdi benim kızımın da bir kardeşi olacak.

Güliz Nasıl Öğrendi Kardeşi Olacağını?

Bu günü zihnimde o kadar çok canlandırdım ki.. Hayalimden de güzel oldu. Bu ayı kardeş fikri ile ilgili sohbet ederek geçirdik ve kardeş fikrine hazırladık babasıyla beraber. Karnım büyüdükçe de onunla ilgili konuşmaya başladık. Güliz içinde bebek olmasını ve “Kemal Paşa” olmasını istedi. Babasına göre Kemal Paşa bir bebekti, bana göre erkek bebekti. 2 gün önce sınıf arkadaşı Ata ile bebek tartışması yaptıklarını anlattı. Şöyle ki:

  • Ata: Senin bebeğin olmayacak, sadece benim bebeğim olacak, Kemal Paşam olacak.
  • Güliz: Hayır, benim de Kemal Paşam olacak, annemin karnında büyüyecek.

Sadece babasının başka bir gebe üzerinden söylediği karnında bebek var açıklaması ile sohbetlerimizin birleşmesinden doğan bir cümle kurmuş. Benim beklediğimden daha olumlu karşıladı. Bu ara öğle uykularında kendisinden kısa boylu olan arkadaşlarını ayağında sallamaya çalıştığını da öğrendim. Sanırım çok anaç bir kızım var benim. Ne kadar şanslıyım, Ya Rabbim!

Bu gün beraber gittik biz kontrole. Yolda giderken de annenin karnında ne varmış öğrenmeye gidiyoruz dedik. Doktorumuz Belma Tarhan’ da durumu bildiğinden Güliz’ e ayrıntılı olarak kardeşini gösterdi. Erkek olacağını söyledi. Güliz’ in sevinci, babasının şaşkınlığı ve benim mutluluğum birbirine karıştı. Yaklaşık 12 cm uzunluğunda ve 100 gram ağırlığında bir erkek bebeğimiz olacak. Şuan sağlıklı bir bebeğimiz var. Bende yaz sıcağını hafifletmek için kullandığım fan yüzünden ciğerlerimi üşütmüşüm. Antibiyotik kullanıyorum. Çok şükür ateş ya da zatürre durumu olmadı. İyileşiyorum. En iyi ilaç dinlenme deseler de bence en iyi ilaç evlat sevgisi. İyi ki kızım ve eşim var.

Hafta hafta hamilelik: 16. hafta

Hafta Hafta Hamilelik: 16. Hafta

Bakalım bundan sonra neler yaşayacağız.

Hamile taytı: Defacto
Hamile Tshirtü ve Etiket: Happy Milk

Sevgilerimle,

Zehra DÖRTER

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.