DeniZafer

Ve Sonunda Baktığım Her Yer DENİZ

Hoşgeldin Sevgili Oğlum, Hoşgeldin Denizafer..

DeniZafer

DeniZafer

Hayatın size getirdiklerini sevin ..

39 haftalık bir bekleyiş sona erdi ve içimde büyüttüğüm mucizemle buluştuk biz. Üç kişilik hayatımız artık dört kişi. GüliZehra’ nın doğumunda genel anestezi aldığımdan onun ilk dakikalarını bilmiyorum. Anesteziden uyanıp da kucağıma verildiği anda hissetiklerimle başladı asıl hikayemiz. DeniZafer’ in ilk aldığı nefese tanıklık etmek, doğar doğmaz kokusunu almak.. Sanki bende onunla yeniden doğdum o an.

#zehragebe nin gebeliğinde bir dönüm noktasıdır Op. Dr. Güneş Gündüz. İlk doğumum sonrası yaşadıklarımdan ötürü kesinlikle genel anestezi almayacaktım ve aynı hastanede doğum yapamayacaktım. Bu sebeple araştırırken önüme çıkan birkaç isimden biriydi ve kendisini stolkladığımda çekti beni. Diğerleri ile hiç görüşmeden ilk muayenede karar verdim onunla devam etmeye. Hayalim oğlumu suda doğurmaktı ona giderken J Fakat ilk doğumum sezeryan olduğundan mümkün olamadı.

Sezaryen ile doğum yapıyorsanız doktorunuza ve ekibine gerçekten güvenmeniz gerekiyor. En ufak bir tereddütünüz varsa tekrar düşünün. Benim en büyük şansım Güneş Hanımın göründüğü gibi doğal ve samimi olmasıydı. Tüm seçenekleri önüme koyup düşünmem için beni akışa bıraktı. Her muayenede oğlumla ayrı benimle ayrı ilgilendi ve oğlumu muayene ederken çok sevdi. Ben lokal anestezi almaya karar verdiğimde ekiple tanışmamı sağladı. Böylece kendimi daha çok güvende hissettim. Doğumun gerçekleşeceği gün erkenden hastanede idi. Ki o saatler benim endişelerimin ve korkularımın en yüksek olduğu zamanlardı. Benimle sohbet ederek sakinleştirdi. Doğum sonrası ruhen ve fiziken iyileşme sürecimi de yakından takip etti.

Doğuma girmeden evvel pek çok gebe gibi beni de geride birilerini bırakma korkusu sardı. En çok da kızımı düşündüm. Acaba büyüdüğünde beni hatırlar mı diye düşündüm.. Alerjilerini düşündüm. Oğlumla ilişkilerini düşündüm. Aşkımı düşündüm. Düşündükçe ağladım.

doğum hikayesi

doğum hikayesi

Lokal anestezinin güzel yanı herşeyi yaşıyorsun ama hissetmiyorsun. Güneş Hanım “DeniZafer geldi” dediğinde değişik bir rahatlama hissettim ve biliyorum dedim. Sonra ağlamasını duydum ve havluya sarıp yanıma getirdi hemşiremiz. Nasıl muhteşem kokuyordu. Devamını okumak için tıklayınız.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.