Zehra' nın Gebelik Günlüğünde 32. Hafta

Zehra’ nın Gebelik Günlüğün’ de 32. Hafta

Geri sayım yaparken ev taşınır mı a dostlar?..

Zehra' nın Gebelik Günlüğünde 32. Hafta

Zehra’ nın Gebelik Günlüğünde 32. Hafta

Her zaman zor olanı sevdim ben. Hedeflerim büyük oldu ve onlar için koşarken yorulmadım. Bu sebeple iki çocuklu hayata hazırlanırken sadeleşmeyi ve yeni bir başlangıç yapmayı seçtim. Bunun ilk adımı da merkezi ve daha planlı bir eve taşınmak oldu. İstediğimiz lokasyonda tam da istediğim gibi bir evi bulmak hem de 1 haftada benim için büyük kısmet oldu. Yeni bir bina olması sebebiyle bir süre beklemek gerekti. Bu süreci ben eşyaların toparlanması ve ayrıştırılması olarak geçirdim. Çünkü sadeleşmek gerekiyordu. Yeni eve gitmeyecek eşyaların da nereye gideceğinin planlanması gerekiyordu. Tüm bunları organize ederken de eskiyen mobilyaların yenilerini seçmek gerekiyordu. Kısacık zamana tüm bunları organize ettim. Aynı zamanda harika bir taşınma şirketi de buldum. Çünkü bir önceki taşınmalarımda hep hasar aldı eşyalarım. İçim rahat bir şekilde teslim ettim. Bana sadece yerleştirmek kaldı. Ona da dostlarım yardımcı oldu. Peki ya sonra neler oldu?

Gebeliğin bu haftasında normalden önde ağırlığı olan bebeğime benim de kilolarım eklenince, taşınma ve yerleşme hareketliliği benim kasılmalarımın başlamasına sebep oldu. Erken nst takipleri başladı. Üstüne bir de idrar yolu enfeksiyonu eklendi ve yürümekte zorlanmaya başladım. Enfeksiyonu tedavi edince rahatladım bir miktar ama oğlum doğum pozisyonu aldığından hareketlerim iyice kısıtlandı. Günlük aktivitem 3 saatte bir 10 dakika yürüyüşlerle sınırlandı. Eğer sen de herşeyi kendin yapmaya alışık bir gebeysen taşınmadan önce iyice düşün derim.

32. haftada bende ve bebeğimde ne gibi gelişmeler oldu?

Sonunda aldığım kiloları dengelemeyi başardım. Hayatımdan genel olarak hamur işlerini, makarna ve pilavı çıkardım. Meyveyi de fındık ve ceviz ile yemeye özen gösterdim. Böylelikle glisemik indeksi dengeleyerek beslenmiş oldum. Protein oranını da arttırınca bebek kilo almaya başladı. Bende kendimi daha hafif hissetmeye başladım.

Ayaklarımın şişmesi albumin şüphesi oluşturduğundan bununla ilgili bir tahlil yaptırdım. Öyle bir durum yokmuş. Doktorumun tavsiyesi ile az tuzlu olan beslenmemi normal tuzlu olarak devam ettirmeye başladım. Fakat yine de şişmeler oluyor. Çok şükür ki kızımda şiştiği kadar şişmiyor.

Devamını okumak için tıklayınız. 

 

 

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.