Zehra' nın Gebelik Günlüğünde 27-28' in Hafta

Zehra’ nın Gebelik Günlüğünde 27 – 28. Hafta

Üçüncü üç aylık dönemdeyiz ve neler yaşıyoruz?

Zehra' nın Gebelik Günlüğünde 27-28' in Hafta

Zehra’ nın Gebelik Günlüğünde 27-28′ in Hafta

Gebeliğimin 7. ayını bitirdim. 4 kişilik bir hayata hazırlanırken, yoğun, koşturmacalı ve yorgun bir döneme girdik. Hazırlık süreci pek de kolay geçmiyor. İlk kararımız biraz daha büyük bir eve taşınmak oldu. Fakat işler pek de planladığımız gibi gitmiyor. Evin hazırlıkları bizden kaynaklı olmayarak henüz bitmedi ve ne zaman biteceği de belli değil. Bu belirsizlik içerisinde yarı kolili bir evde yaşamak tahmin edersin ki pek de kolay değil. Dağınıklıktan haz etmeyen biriyim ve evim her daim dağınık şu sıra. Kızım da bu konuda bana benziyor ve o da bu durumdan rahatsız. Aradığı bir eşyasını bulamayıp geriliyor ya da ne zaman yeni evimize gideceğiz diye soruyor. Yanıt veremiyor olmak da beni biraz yoruyor. Kısa zamanda çözülmesini diliyorum.

Bunun dışında ne mi yapıyorum? Hayatın tadını çıkarıyorum. Bol bol geziyorum ama kısa mesafeli yürüyüşler. Karnım büyüdüğü için mesaneme olan baskı ciddi oranda arttı ve uzun yürümek pek mümkün olmuyor. Rotamı da temiz tuvaletleri olan yerlere göre ayarlıyorum. Havalar da pek dengesiz, hepimizin malumu. Bu havalara göre giyinmek hele ki gebe iken buna uygun giyinmek daha da önem arz ediyor. Benim böyle havalarda özellikle dikkar ettiğim hususlar;

  • Kıyafetlerimin pamuklu olması,
  • Muhakkak bir ince bir kalın iki kattan oluşması,
  • Kumaşların nefes alabilir özellikte ve sıkmıyor olması.

Bunlar neden önemli diye soracak olursan eğer; pamuklu dokumalar nefes alabilir özelliği sebebiyle sıcak soğuk hava değişimlerinde terlememi engelliyor. Iki kat giyiyorum çünkü; sıcak olduğunda birini çıkarıp terlemeyi önlüyorum. Sıkı giyinmiyorum çünkü; karın ve kasıklarda oluşacak baskı ağrı yapabiliyor. Çok mecbur olmadığım sürece kilotlu çorap da giymiyorum ki nefes almayan ürünler olduklarından genital bir takım sorunlara yol açabiliyor. Tüm bunların yanı sıra yanımda muhakkak şal taşıyorum. Malum karnım büyüdü ve önüm kapanmıyor. Göğsümü üşütmemek için şal ile sarıyorum.

27 ve 28. haftada bende ve bebeğimde ne gibi gelişmeler oldu?

Geçtiğimiz haftaları okuduysan biliyorsundur. Bel ve sırt ağrılarımdan yakınıyordum. Şükür ki vücudum dengesini buldu ve ağrılarım geçti.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

 

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Bırakınız

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.